Hoppa till sidans innehåll

Riddarsprånget den 6 juli


RESULTAT RIDDARSPRÅNGET 2015-07-06

Mini 500 meter

1 594 Agnes Magnusson Hova 08 Startat

2 546 Algot Andersson Väring 07 Startat

3 549 Ebba Yngvesson Lidköping 07 Startat

4 591 Vincent Gullberg Lyrestad 13 Startat

5 592 Olle Andersson Mariestad 11 Startat

6 548 Hugo Birgersson Mariestad 05 Startat

7 502 Edwin Lindblom Löfnert Hova Startat

8 547 Hilda Yngvesson Lidköping 10 Startat

9 574 Saga Helmersson Gullspångs IF 13 Startat

10 552 Elsa Grönqvist Hova 13 Startat

11 595 Hedvig Magnusson Hova 11 Startat

12 551 Måns Hjelm-Helmersson Hova 12 Startat

13 596 Tage Rydh Lyrestad 11 Startat

14 578 Anton Sellbom Järfälla 07 Startat

15 550 Max Holmblad-Thorsell Mariestad 09 Startat

16 593 Karl Andersson Mariestad 08 Startat

17 513 Alexander Kylen Hova 13 Startat

18 520 Emelie Isacsson Mariestad 8 Startat

19 519 Hanna Haggård Mariestad 7 Startat

20 518 Victor Haggård Mariestad 10 Startat

21 517 Albin Segerstedt Enskede 7 Startat

22 516 Fabian Segerstedt Enskede 10 Startat

23 501 Anna Ericsson Bålstad Startat

24 514 Freja Kylen Hova 13 Startat

25 553 Wilmer Johansson Borensberg 11 Startat

26 512 Alva Önnefors Mariestad 7 Startat

27 511 Joel Westerbergh uppsala 11 Startat

28 510 Alfons Westerbergh Uppsala 8 Startat

29 509 Lovisa Jonsson Laxå OK 12 Startat

30 508 Nova Andersson iF Hagen FIK 7 Startat

31 504 Erik Alsterberg Västra Frölunda 12 Startat

32 515 Lukas Eriksson Oskarström 9 Startat

33 568 Julia Wärn OK Skogsstjärnan 10 Startat

34 562 Winston Berg Hova 12 Startat

35 566 Julia Jansson Sölvesborg 05 Startat

36 565 Loui Forsberg Mariestad 11 Startat

37 564 Bonnie Forsberg Mariestad 13 Startat

38 572 Lowa Werner Hova IF 09 Startat

39 554 Tyra Garmenius Hova 12 Startat

40 571 Maja Eklind Mariestad 11 Startat

41 559 Jacob Agerhem Huddinge 12 Startat

42 570 Wille Eklind Mariestad 12 Startat

43 567 Lisa Gullstrand SOK Träff Karlsborg 08 Startat

44 573 Märta Modin Lindvall Hägersten 11 Startat

45 577 Olof Krijger Hova 10 Startat

46 576 Klara Krijger Lyrestad 05 Startat

47 575 Wilma Krijger Lyrestad 10 Startat

48 569 Felicia Thun Motala 13 Startat

49 583 Hugo Larsson Weimer IF 09 Startat

50 506 Klara Ek Hova Startat

51 557 Stina Westberg Kållered Startat

52 556 Gustaf Westberg Kållered 11 Startat

53 555 Clara Johansson Borensberg 08 Startat

54 580 Vidar Ericsson Olofstorp 08 Startat

55 561 Julia Lennartsson Öjersjö 13 Startat

56 563 Tindra Berg Hova 08 Startat

57 582 Lasse Örnfeldt Sjötorp 12 Startat

58 558 Nicole Wargclou Hammarö 11 Startat

59 584 Eleanor Tirkkonen Hova IF 11 Startat

60 560 Tilda Lennartsson Öjersjö 10 Startat

61 585 Liam Kullgren Ingarö IF 06 Startat

62 586 Tilde Kullgren Ingarö IF 10 Startat

63 587 Erik Trajkovski Trollhättan 10 Startat

64 579 Oscar Sellbom Järfälla 10 Startat

65 581 Astrid Örnfeldt Sjötorp 10 Startat

66 606 Folke Hellsing Hova Startat

67 529 Måns Olsson HOVA Startat

68 530 Elvira Olsson HOVA Startat

69 531 Molly Johansson HOVA Startat

70 807 Tim Andersson IF Hagen FIK 9 Startat

71 604 Oscar Blom MAIF 08 Startat

72 533 Elma Hjertberg Väckelsång Startat

73 545 Amadeus Andersson Väring 06 Startat

74 538 Signe Vidlund Uppsala 06 Startat

75 542 Märta Ohlsson Hova IF 09 Startat

76 599 Herman Johansson Älgarås 09 Startat

77 528 Emil Alenvik Dahl OK Alenhot 10 Startat

78 536 Åke Vidlund Uppsala 11 Startat

79 532 Melker Johansson HOVA Startat

80 600 Elvira Ingemarsson Finnerödja 10 Startat

81 601 Nathalie Ingemarsson Finnerödja 08 Startat

82 535 Leonie Finelto-Lindqvist Hova 10 Startat

83 602 Märta Skoglund Östansjö SK 09 Startat

84 590 Fiddeli Gladh Mariestad 13 Startat

85 503 Alexander Alsterberg Västra Frölunda 9 Startat

86 612 Alfred Höiom Vallentuna 612 Startat

87 611 Alice Höiom Vallentuna 06 Startat

88 505 My Valegård Hova 08 Startat

89 605 Andrey Holmvik Umeå 06 Startat

90 543 Moa Olsson Hova 01 Startat

91 537 Folke Vidlund Uppsala 09 Startat

92 608 Einar Lidman Hova Startat

93 541 Ludvig Kaiser Vinninga Startat

94 588 Axel Rydh Lyrestad 09 Startat

95 423 Sebastian Rex Örebro 03 Startat

96 534 Werna Hjertberg Väckelsång Startat

97 589 Anna Ström Kumla 06 Startat

98 527 Maja Alenvik Dahl OK Alenhot 8 Startat

99 610 Sigge Mann Töreboda 10 Startat

100 609 Hugo Mann Töreboda 07 Startat

101 540 Agnes Nilsson Mariestad 09 Startat

102 544 Juni Andersson Väring 10 Startat

103 524 Alma Eriksson Vinninga 8 Startat

104 526 Greta Carlsson Kumla 12 Startat

105 598 Anton Wargfors Hova 07 Startat

106 597 Emma Wargfors Hova 08 Startat

107 525 Tyra Carlsson Kumla 9 Startat

108 607 Elin Hellsing Hova Startat

109 523 Noel wargfors Hova 11 Startat

110 522 Linn Wargfors Hova 9 Startat

111 539 Cornelia Nilsson Mariestad 08 Startat

112 521 Thea Karlsson Gullspång 6 Startat

___________________________________________________________________

Ungdomar 2 km

1 437 Lucas Bertilsson Gullspång IF 03 Startat

2 421 Fanny Valegård Hova 06 Startat

3 603 Gustav Olsson Mariestad 07 Startat

4 432 Vilma Prytz Mariestad 02 Startat

5 425 Thea Hovdekleiv KiL 00 Startat

6 450 Olivia Johansson Dhalqvist Skagersvik 07 Startat

7 448 Axel Blom MAIF 05 Startat

8 447 Ester Skoglund Östansjö SK 07 Startat

9 428 Maria Isaksson Mariestad 99 Startat

10 424 Julius Rex Örebro 06 Startat

11 422 Eddie Höök Stockholm 02 Startat

12 434 Moa Wennerström Elektro 10 09 Startat

13 436 Emilia Krijger Hova 07 Startat

14 431 Malte Brandström OK Skogsstjärnan 08 Startat

15 410 Marcus Gulin Kristianstad 4 Startat

16 433 Wilmer Werner Hova IF 06 Startat

17 435 Clara Wennerström Elektro 10 07 Startat

18 440 Rebecka Lööf Gullspång IF 03 Startat

19 427 Axel Ohlsson Hova IF 06 Startat

20 408 Alma Karlsson Gullspång 3 Startat

21 438 Edvin Ericsson Olofstorp 03 Startat

22 430 Tuva Wiktorsson Borås Startat

23 418 Felica Hällsås Mariestad 4 Startat

24 419 Oscar Gustafsson Mariestad 06 Startat

25 420 Carl Gustafsson Mariestad 08 Startat

26 449 Dylan Schaub Australien Startat

27 439 Elias Ericsson Olofstorp 05 Startat

28 441 Emil Wittgren Kristinehamn 05 Startat

29 442 Samuel Wittgren Kristinehamn 03 Startat

30 443 Leon Bladh Mariestad BK 06 Startat

31 446 Leo Gullberg Lyrestad 05 Startat

32 444 Love Önnefors Mariestad 06 Startat

33 445 Edvin Gladh Mariestad 03 Startat

34 429 Mathilda Bengtsson Karlstad 02 Startat

35 412 Elias Westerbergh Uppsala 5 Startat

36 407 Oliver Ek HOVA Startat

37 409 Isabella Gulin Kristianstad 6 Startat

38 405 Linnea Holmvik Tidaholms SOK SISU 1 Startat

39 404 Moa Holmvik Tidaholms SOK SISU 5 Startat

40 426 Emilia Westdahl Hova IF 06 Startat

41 406 Ludvig Ek HOVA Startat

42 402 William Olsson Mariestad 5 Startat

43 411 David Gulin Kristianstad Startat

44 413 Oliver Önnefors Mariestad 5 Startat

45 414 Joel Nylund Sigtuna 2 Startat

46 415 Emil Nylund Sigtuna 4 Startat

47 416 Jonathan Eriksson Oskarström 5 Startat

48 417 Felix Hällsås Mariestad 6 Startat

49 401 Simon Ericsson Bålstad Startat

50 403 Simon Kjörk Örebro 6 Startat

__________________________________________________________________

Lag 5 km

1 338 Denny Edvinsson Hajstorp Runners                                                                 00:19:33

2 313 Joel Gustavsson Hova Rörledningsäffär III                                00:21:13

3 307 Ludwig Olsson Hova Rörledningsäffär II                                   00:21:50

4 312 Jörgen Gustavsson Hova Rörledningsäffär III                            00:21:51

5 332 Johan Schill Wellnes 92                                                                 00:21:53

6 339 Sandra Edvinsson Hajstorp Runners                                                                                                                                                               00:22:09

7 304 Johan Melin Hova Rörledningsäffär I                                                                                                                                                                 00:22:12

8 344 Joel Rosman Bålebockers 93                                                      00:22:27

9 340 Alfred Eriksson Hajstorp Runners                                              00:23:25

10 342 Torbjörn Johansson Bålebockers 75                                                                                                                                                               00:23:39

11 309 Nils Anders Danielsson Hova Rörledningsäffär II                                                                                                                                             00:24:02

12 333 Lina Karlsson Wellnes 95                                                         00:24:02

13 337 Anette Edvinsson Hajstorp Runners                                                               00:24:15

14 302 Jesper Jäger Hova Rörledningsäffär I                                       00:24:35

15 336 Anders Edvinsson Hajstorp Runners                                        00:24:54

16 311 Felix Wirén Hova Rörledningsäffär III                                       00:25:15

17 303 Daniel Fernström Hova Rörledningsäffär I                                 00:25:20

18 310 Simon Olsson Hova Rörledningsäffär II                                     00:25:53

19 334 Lina Stridh Wellnes 95                                                              00:26:14

20 331 Simon Schill Wellnes 90                                                           00:26:29

21 335 Johanna Schill Wellnes 94                                                        00:26:34

22 345 Oskar Johansson Bålebockers 0                                               00:28:10

23 306 Henrik Johansson Hova Rörledningsäffär II                              00:29:50

24 341 Jonas Rosman Bålebockers 63                                                 00:30:41

25 316 Per Rang Rang Såg I                                                                                                                                                                                      00:31:04

26 343 Pernilla Johansson Bålebockers 73                                                                                                                                                               00:31:05

27 318 Marie Therese Ericsson Rang Såg I                                                                                                                                                              00:31:12

28 305 Richard Vanebro Hova Rörledningsäffär I                               00:34:40

29 314 Fredrik Westlund Hova Rörledningsäffär III                            00:34:40

30 319 Jimmy Einmaa Rang Såg I                                                                                                                                                                          00:35:17

31 325 Helena Rang Rang Såg II                                                                                                                                                                             00:36:15

32 321 Agnes Rang Rang Såg II                                                                                                                                                                             00:36:28

33 320 Linnea Einmaa Rang Såg I                                                                                                                                                                            00:36:41

34 317 Ulf R Arvidsson Rang Såg I                                                   00:44:33

35 324 Magnus Eriksson Rang Såg II                                                                                                                                                                        00:45:06

36 322 Kerstin Rang Rang Såg II                                                                                                                                                                            00:47:01

37 323 Åsa Tropp Rang Såg II                                                                                                                                                                                00:47:02

38 308 Hanna Svensson Hova Rörledningsäffär II                              00:51:28

39 328 Karin Gille Husargänget                                                             00:57:11

40 327 Majvor Andersson Husargänget                                                00:57:12

41 326 Maj Britt Andersson Husargänget                                             00:57:21

42 329 Lena Andersson Husargänget                                                     00:57:22

43 330 Camilla Söderström Husargänget                                              00:57:27

__________________________________________________________________

 

Män 60 5 km

1 153 Jan Ekman Ryda SK 55                                                                                                                                                                                   00:21:36

2 152 Åke Olofsson IFK Skövde FIK 52                                               00:22:57

3 214 Per Börjesson Östansjö SK 54                                                                                                                                                                          00:23:35

4 218 Hans Fryestam Tibro AIK FIK 51                                                00:26:31

5 151 Matti Jokikokko Motala AIF 53                                                  00:30:12

 

M 65 5 km

1 156 Jan Ove Andersson MAIF 50                                                     00:23:27

2 155 Sven Inge Jansson MAIF 50                                                                                                                                                                            00:24:57

3 157 Bengt Erik Enoksson IFK Skövde FIK 48                                  00:27:16

4 154 Bosse Johansson MAIF 48                                                                                                                                                                             00:31:34

5 232 Sven-Gunnar Holmén MAIF 48                                                  00:33:47

6 901 Evert Johansson SOK Unden                                                    00:59:59

7 902 Martin Grudemo SOK Unden                                                     00:59:59

 

M 70 5 km

1 160 Kurt Andersson Istrum SK                                                            00:25:45

2 158 Bill Malm Tidaholms SOK SISU 44                                          00:34:08 

3 159 Leif Johansson IFK Skövde                                                                                                                                                                              00:38:26   

4 904 Göran Wahlström SOK Unden                                                   00:41:50

 

M 75 5 km

1 210 Erkki Huhtaniemi SOK Knallen Borås 37                                  00:25:44

2 164 Stellan Sahl Lidköpings                                                              00:26:31

3 161 Lennart Hjalmarsson Lidköpings IS 39                                       00:33:13

4 163 Göte Ivarsson IFK Skövde FIK 37                                             00:34:17

 

K 60 5 km

1 165 Inger Magnusson IFK Skövde FIK 54                                        00:26:27

2 166 Ulla Britt Östman Timmersdala                                                   00:47:49

 

K 65 5 km

1 234 Yvonne Holmén MAIF 50                                                            00:33:46

2 903 Margareta Grudemo SOK Unden                                                00:59:59

 

H motion 5 km

1 175 Joel Wiktorsson Borås                                                                   00:19:01                                                                                   

2 209 Anton Stridh Hova 99                                                                 00:19:07                                                                           

3 182 Viktor Melin SOK Unden 99                                                      00:19:14

4 184 Richard Dahl OK Alehof 76                                                       00:19:16

5 241 Oskar Källberg Hova IF 57                                                         00:20:22

6 202 Joakim Linnarsson Hova                                                            00:20:23

7 237 Joakim Magnusson Nilivaara IS 86                                           00:20:39                                                                   

8 226 Christopher Andersson SOK Träff 90                                        00:20:58

9 204 Gustav Carlsson ÅLK                                                                                                                                                                                    00:21:13

10 172 Anton Lilja Danderyds SK 94                                                  00:21:42

11 180 Jan Ove Lämgren SK Örnen                                                   00:22:00

12 229 Morgan Isacsson Finnerödja IF 67                                           00:22:10    13 223 Erik Dahl Västerås 80                                                                                                                                                                                   00:22:14

14 228 Melvin Isacsson Finnerödja IF 03                                            00:22:47    15 219 Erik Wikander Mäklarhuset 66                                                 00:22:58

16 236 Ingvar Skoglund Öskonsjö SK                                                  00:23:21

17 233 Victor Holmén 03                                                                     00:23:31

18 225 Martin Orourke Fota Cork Irland                                             00:23:49                                                           

19 171 Håkan Lilja Daneryds SK 59                                                    00:24:21

20 169 Partik Holmberg Electro 10                                                      00:25:18

21 208 Johan Rex Örebro 71                                                                                                                                                                                      00:25:26

22 222 Gunnar Karlsson Undenäs 59                                                   00:25:27

23 231 Samuel Lundell OK Klyftamo 99                                                                                                                                                                      00:25:57

24 227 Per Eklund Elektro 10 81                                                         00:26:28

25 239 Simon Hiling Mariestad 98                                                       00:26:43

26 221 Bengt Karlsson Carpa 59                                                          00:26:44

27 183 Leif Persson Töreboda 63                                                         00:26:48

28 240 Lennart Källberg Hova IF 92                                                     00:26:50

29 216 Hugo Eriksson Finnerödja IF 02                                               00:27:16

30 230 Alex Alamds Hova 73                                                              00:27:32

31 170 Anders Larsson HOVA                                                             00:27:49

32 211 Rickard Berg Ytterby 02                                                           00:29:11

33 217 Anders Persson Laxå OK 67                                                     00:29:41

34 181 Jörgen Persson Rönninge 64                                                    00:29:49

35 176 Melker Wiktorsson Borås                                                         00:30:08

36 168 Jan Mossberg IFK Kristinehamn 56                                                                                                                                                                 00:31:26

37 206 Hugo Wiking Stockholm 01                                                     00:32:39

38 167 Magnus Berg Vretstorp 78                                                        00:33:38

39 174 Håkan Larsson Hova                                                                                                                                                                                     00:38:38

40 177 Harald Sandberg Kristinehamn                                                 00:41:37

41 173 Stig Kroon Timmersdala                                                            00:54:51

42 179 Joakim Löfgren Götene 71                                                        00:55:17

43 907 Göran Linnarsson SOK Unden                                                  00:59:59

 

Damer motion 5 km

1 201 Veronika Linnarsson Linköping                                                 00:22:07

2 185 Veronica Höiom Vallentuna 74                                                  00:22:54

3 188 Anna Kjäll Electro 10                                                                                                                                                                                        00:23:39

4 200 Johanna Duell Hova 85                                                             00:23:54

5 195 Emma Persson Rönninge 99                                                     00:24:45

6 205 Sandra Pettersson ÅLK                                                                00:24:47

7 196 Helena Segerstedt Enskede 75                                                    00:24:54

8 189 Elisabet Ericsson Hova                                                                 00:25:10

9 187 Maria Smedberg Electro 10 67                                                    00:25:48

10 238 Elinor Johansson OK Skogsstjärnan 92                                    00:26:16

11 235 Camilla Cederstedt Edsvalla 75                                                00:26:28

12 207 Tove Anger Örebro 80                                                                00:27:29

13 192 Anna Lena Nylund Sigtuna 68                                                 00:28:59

14 212 Alexandra Berg Ytterby 99                                                        00:29:14

15 203 Jessica Andersson-Strand Hova 75                                          00:31:22  16 193 Carina Persson Rönninge 63                                                     00:32:20

17 213 Cecilia Sigfridsson Posth Hova 68                                            00:33:24 

18 215 Angela Börjesson Östansjö                                                    00:33:25  

19 224 Helena Lindvall Hägersten 80                                                  00:33:51

20 220 Marita Karlsson Undenäs 63                                                    00:35:45

21 186 Irene Magnusson Töreboda 51                                                 00:36:20

22 194 Hanna Persson Rönninge 98                                                     00:38:18

23 191 Petra Löfgren Götene 71                                                           00:47:48

24 198 Helena Svensson Hova                                                                                                                                                                                    00:51:28

25 199 Agneta Wiberg Skagersvik                                                        00:51:31

 

M seniorer 10 km

1 8 Linus Nygren Ulrichamns FK                                                         00:36:09

2 2 Karl Wilenus Istrum SK 85                                                             00:36:49

3 77 Rasmus Persson Skövde 90                                                        00:37:17

4 70 Viktor Elfvén IF Hagen FIK 87                                                     00:37:17

5 74 Mathias Viktorsson Karlslund IF 82                                               00:37:25

6 76 Hager Kibrom Tidaholm SOK SISU 89                                         00:37:27

7 49 Andreas Degerfeldt Turebergs IF Skidor 80                                  00:37:52

8 3 Fredrik Johansson MAIF 82                                                           00:38:07

9 6 Magnus Bodin Tidaholms SOK SISU 90                                        00:38:54

10 67 Daniel Lundell OK Klyftamo 92                                                  00:39:41

11 4 Simon Fshasyen Tidaholms SOK SISU 98                                   00:40:55

12 55 Joakim Rang Hova 90                                                                                                                                                                                      00:42:45

13 48 Viktor Grönqvist Hova IF 88                                                      00:42:50

14 7 Florian Siegmund IFK Skövde FIK 81                                                                                                                                                                  00:43:48

15 5 Rasmus Joelsson Tidaholms SOK SISU 92                                  00:49:50

 

M 35 10 km

1 10 Nils Diehm IFK Skövde FIK 78                                                      00:43:38

 

M 40 10 km

1 15 Henrik Sahl VSK 73                                                                                                                                                                                            00:36:27

2 18 Mattias Nygren Ulricehamns FK                                                   00:38:19

3 13 Ulf Larsson SOK Träff 72                                                             00:39:08

4 11 Jerker Tegerman Vedums AIS 74                                                  00:41:04

5 64 Fredrik Ericsson Olofstorp 72                                                        00:43:14

6 12 Mikael Johansson Mariestad 72                                                    00:45:31

7 17 Krister Holst Mariestad 73                                                             00:46:17

8 14 Jonas Wallerman SOK Träff                                                          00:47:59

9 20 Mathias Axelsson Tibro AIK FIK 72                                              00:48:58                                                           

10 19 Johan Westerbergh Uppsala 73                                                  00:52:26

11 16 Mats Holmvik Tidaholms SOK SISU 72                                     01:02:32

 

M 45 10 km

1 21 Per Carlsson MAIF 70                                                                                                                                                                                       00:35:58                                                                         

och snabbaste herre på 10 km

2 65 Peter Ström Kumla SF 70                                                                                                                                                                                  00:40:51

3 23 Stefan Ödman IFK Skövde FIK 70                                               00:40:56

4 69 Erik Svensson SISU Forshaga SK 67                                                                                                                                                                 00:44:17

5 22 Per Bergqvist Tidaholms SOK SISU 68                                        00:46:34

6 25 Roger Helmersson Gullspång IF                                                    00:47:08

7 72 Mats Blom MAIF 70                                                                                                                                                                                             00:47:10

8 905 Jonas Karlsson SOK Unden                                                         00:55:06

9 79 Joakim Andrén IFK Skövde FIK 70                                               01:17:11

 

M 50 10 km

1 78 Martin Gustafsson MAIF 64                                                         00:43:35

2 31 Matti Nylund Sigtuna 65                                                               00:43:59

3 58 Stefan Skytt Östansjö SK 63                                                        00:44:30

4 27 Sören Spjuth Aspa Bruk 61                                                           00:46:54

5 30 Jonny Larsson Laxå OK 61                                                           00:47:24

6 29 Stig Jonsson Laxå OK 62                                                                                                                                                                                    00:48:31

7 906 Mikael Andersson SOK Unden                                                  00:53:21

8 28 Bengt Gustavsson Tidaholms SOK SISU 65                                01:15:02

 

M 55 10 km

1 63 Björn Bylund IF Hagen FIK 60                                                    00:42:55

2 66 Roger Sundkvist Laxå OK 56                                                      00:43:32

3 33 Lars Björnfot MAIF 56                                                                                                                                                                                        00:45:29

4 80 Björn Olofsson IFK Skövde FIK 60                                             00:46:09

 

K seniorer 10 km

1 34 Jenny Johannesson Mullsjö SOK 76                                              00:37:33                                                                          

och snabbaste dam på 10 km

2 71 Sigrid Josefsson Nilivaara IS 85                                                   00:42:46

3 35 Sandra Andersson IF Hagen FIK 86                                             00:48:21

4 36 Jenny Westerbergh Uppsala 77                                                    00:50:07

5 37 Helena Holmberg Mariestad 82                                                    00:59:24

 

K 35 10 km

1 73 Åsa Blom MAIF 76                                                                       00:45:32

 

K 40 10 km

1 38 Loan Le IFK Skövde FIK 74                                                         00:49:20

2 39 Lotta Haggård Mariestad                                                               00:54:09

3 40 Julia Hagberg Ryda SK 74                                                            00:54:45

 

Herrar motion 10 km

1 61 Lars Hevreng Stocksund 69                                                          00:37:48

2 43 Joakim Andersson Stockholm 88                                                  00:39:17

3 54 Andreas Dehlén Hova                                                                                                                                                                                           00:42:21

4 51 Mattias Bladh Carlstads BTK 04                                                   00:45:12

5 50 Samuel Hagberg Carlstads BTK 03                                               00:46:20

6 81 Bengt Jansson Vartofta 62                                                                                                                                                                                  00:46:27

7 56 Per Brandström Töreboda 75                                                        00:46:42

8 42 Daniel Ericsson Bålstad                                                                                                                                                                                     00:47:04

9 47 Daniel Gustason Hova 80                                                                                                                                                                                    00:48:33

10 60 Kent Johansson Östansjö SK 68                                                 00:50:32

11 44 Bertil Svensson Hova BTK                                                         00:52:19

12 52 Jorma Hartikainen Degefors 45                                                  00:52:37

13 53 Claes Eigert SVP 53                                                                                                                                                                                         00:54:49

14 62 Kent Modin Hägersten 77                                                           00:58:47

 

Damer motion 10 km

1 68 Moa Larsson Mariestad 51                                                           00:44:19

2 45 Annica Olsson Mariestad 76                                                         00:48:35

3 46 Desiree Karlsson Gullspång 71                                                     00:58:32

4 75 Kerstin Larsson Tannerud Angered  54                                          01:04:14                                                               

 

Arrangerad förening: SOK Unden

Tävlingsledare: Göran Linnarsson

Banmätare: Evert Johansson

Databehandalat av VIDEOBild, www.vbild.se, tel:070-583 04 05

Uppdaterad: 08 JUL 2015 13:08 Skribent: Martin Grudemo

petterlogo2

 

 

 

ica

fxlogo

vanerlineloga

hovaror

 loggaweb

 

IMG_0002

Gullspångs kommun som sponsor

 

html hit räknare
Free Web Counter

Postadress:
SOK Unden - Friidrott
Linnarsson, Mariestadsvägen 21
54832 Hova

Kontakt:
Tel: 050630992
E-post: This is a mailto link

Se all info