Hoppa till sidans innehåll

Resultat Riddarsprånget 2016


ResultatlistaResultatlista

RiddarsprångetRiddarsprånget

16 07 11

RESULTATALISTA Riddarsprånget 2016-07-11

Startnr Namn Klubb Tid

_________________________________________________________________________________________________

01 mini

1 501 Elsa Bengtsson Johanneshov 13 Startat

2 502 Elin Pilkvist Finnerödja 08 Startat

3 503 John Carlsson Johansson Mariestad 14 Startat

4 504 Klara Ek Hova Startat

5 505 Damien Bystedt-Norlund Töreboda 07 Startat

6 506 Nova Andersson iF Hagen FIK 07 Startat

7 507 Lovisa Jonsson Laxå OK 13 Startat

8 508 Alva Önnefors Mariestad 07 Startat

9 509 Freja Kylen Mariestad 13 Startat

10 510 Alma Eriksson Vinninga 08 Startat

11 511 Tyra Carlsson Kumla 09 Startat

12 512 Greta Carlsson Kumla 12 Startat

13 513 Maja Eriksson Vinninga 14 Startat

14 514 Elvira Olsson HOVA 10 Startat

15 515 Clara Johansson Borensberg 08 Startat

16 516 Wilmer Johansson Borensberg 11 Startat

17 517 Tyra Garmenius HOVA 12 Startat

18 518 Märta Ohlsson HOVA 09 Startat

19 519 Folke Hellsing Gotland 08 Startat

20 520 Elin Hellsing Gotland 10 Startat

21 521 Nils Hellsing Gotland 13 Startat

22 522 Victor Haggård Mariestad 10 Startat

23 523 Alexander Kylen Mariestad Startat

24 524 My Valegård Hova 08 Startat

25 525 Mio Valegård Hova 12 Startat

26 526 Axel Månsson Hjo 08 Startat

27 527 Alice Månsson Hjo 11 Startat

28 528 Nicole Wargclou Hammarö 11 Startat

29 529 Elsa Grönqvist SOK Unden 13 Startat

30 530 Måns Hjelm Helmersson SOK Unden 12 Startat

31 531 Åke Vidlund Uppsala 11 Startat

32 532 Folke Vidlund Uppsala 09 Startat

33 533 Arvid Johansson Älgarås 09 Startat

34 534 Kimberli Cardaku Hova 08 Startat

35 535 Axel Sjögren Hova 10 Startat

36 536 Cornelia Nilsson Mariestad 08 Startat

37 537 Anna Victoria Johansson Finsrud

Oslo, Norge 11 Startat

38 538 Theodor Eriksson Oskarström Startat

39 539 Lukas Eriksson Oskarström Startat

40 540 Klaus Cardaku Hova 10 Startat

41 541 Emil Roslund Weimer 09 Startat

42 542 Jamina Karsk Hova 08 Startat

43 543 Leia Mellgren Hova 12 Startat

44 544 Levi Mellgren Hova 10 Startat

45 545 Alexander Alsterberg Västra Frölunda 09 Startat

46 546 Erik Alsterberg Västra Frölunda 12 Startat

47 547 Wictor Eklund Töreboda 13 Startat

48 548 Ludwig Kaiser Startat

49 549 John Thunborg Hova 12 Startat

50 550 Melker Johansson Hova 12 Startat

RESULTATALISTA Riddarsprånget 2016-07-11

Startnr Namn Klubb Tid

_________________________________________________________________________________________________

01 mini

51 551 Molly Johansson Hova 10 Startat

52 552 Jamie Önnefors Mariestad 12 Startat

53 553 Ellie Önnefors Mariestad 14 Startat

54 554 Algot Davidsson Töreboda 07 Startat

55 555 Theo Stenberg Romelanda 11 Startat

56 556 Oliver Stenberg Romelanda 10 Startat

57 557 Tilda Lennartsson Öjersjö 10 Startat

58 558 Julia Lennartsson Öjersjö 13 Startat

59 559 Anton Johansson Töreboda 10 Startat

60 560 Ellen Johansson Töreboda 13 Startat

61 561 Thindra Andersson Lyrestad 12 Startat

62 562 Zeth Amneryd Lyrestad 10 Startat

63 563 Hugo Larsson Weimer 09 Startat

64 564 Thilde Kullgren Ingarö IF 10 Startat

65 565 Eleamor Tirkonen Hova IF 11 Startat

66 566 Agnes Magnusson Hova 08 Startat

67 567 Hedvig Magnusson Hova 11 Startat

68 568 Wille Eklund Mariestad 12 Startat

69 569 Maja Eklund Mariestad 11 Startat

70 570 Oskar Asp Mariestad 14 Startat

71 571 Saga Hermansson Skagersvik Startat

72 572 Lasse Örnefeldt Sjötorp 12 Startat

73 573 Astrid Örnfeldt Sjötorp 10 Startat

74 574 Elva Reimeringer Hanvikens SK 11 Startat

75 575 Alvik Olofsson Vendelsö 12 Startat

76 576 Fabian Segerstedt Enskede 10 Startat

77 577 Theodo Englund Töreboda 10 Startat

78 578 Alfred Roslund IF Weimer 12 Startat

79 579 Cornelia Gullberg Karlskoga 09 Startat

80 580 Matteo Wenander Mariestad 13 Startat

81 581 Vincent Wenander Mariestad 10 Startat

82 582 Eskil Klint Tidan Startat

83 583 Mila Arvidsson Väse 11 Startat

84 584 Ebba Ekman Holmqvist Mariestad 11 Startat

85 585 Lily Kylén Hova 13 Startat

86 586 Milo Kylén Hova IF 10 Startat

87 587 Theo Landegren Wedevågs IF 14 Startat

88 588 Ida Landegren Wedevågs IF 12 Startat

89 589 Arwid Jansson Hova 13 Startat

90 590 Julia Lassila Hova 07 Startat

91 591 Alma Karlsson Hova 08 Startat

92 592 Lowa Werner Hova IF 09 Startat

93 593 Astrid Milding Trollhättans FIK 07 Startat

94 594 Rasmus Englund Älgarås 12 Startat

95 595 Felix Englund Älgarås 10 Startat

96 596 Nora Helzén Bromma IF 07 Startat

97 597 Elsa Helzén Bromma IF 07 Startat

98 598 Hilda Yngvesson LG-Gymnastema 10 Startat

99 599 Ebba Yngvesson LG-Gymnastema 07 Startat

RESULTATALISTA Riddarsprånget 2016-07-11

Startnr Namn Klubb Tid

_________________________________________________________________________________________________

01 mini

100 600 Molly Nordquist Borensberg 07 Startat

101 613 Märta Nordquist Borensberg 10 Startat

102 614 Jacob Helzein Stora Wäsby TK 11 Startat

103 615 Malte Fossberg Borensberg 08 Startat

104 616 Elmer Lööf Borensberg Startat

105 617 Ingrid Svensson Töreboda 15 Startat

106 618 Malvin Thun OK Klyftamo 11 Startat

107 619 Vilgot Fernstedt IF Weimer 08 Startat

108 620 Tore Fernstedt IF Weimer 12 Startat

109 621 Elton Lundholm Borensberg 08 Startat

110 622 Majken Lundholm Borensberg 11 Startat

111 623 Siri Hjalmarsson Älgarås 13 Startat

112 624 Märta Modin Lindvall Stockholm 11 Startat

113 625 Axel Rydh IF Weimer 09 Startat

114 626 TagWe Rydh IF Weimer 11 Startat

115 627 Rasmus Landgren Vallda 10 Startat

116 628 Moa Olsson Hova 11 Startat

117 629 Vincet Gullberg Lyrestad Startat

118 630 Alice Pettersson Töreboda Startat

119 631 Ernst Petersson Töreboda Startat

02 Ungdomar

1 346 Simon Ericsson Bålstad BTK Startat

2 347 Axel Ohlsson Hova IF 06 Startat

3 348 Molly Rosdahl Gerrebacka 09 Startat

4 349 Ludvig Ek Hova Startat

5 350 Oliver Ek Hova Startat

6 351 Jacob Haggård Mariestad 05 Startat

7 352 Hanna Haggård Mariestad 07 Startat

8 353 Axel Blom MAIF 05 Startat

9 354 Oscar Blom MAIF 08 Startat

10 355 Oliver Önnefors Mariestad 05 Startat

11 356 Måns Olsson Hova 07 Startat

12 357 Tuva Wiktorsson Borås Startat

13 358 Fanny Valegård Hova 06 Startat

14 359 Saga Gustén Finnerödja 05 Startat

15 360 Wilma Lönnström Tiveden 05 Startat

16 361 Anna Ericsson Bålstad RK 08 Startat

17 362 Anton Sellbom Järfälla 07 Startat

18 363 Vidar Ericsson Göteborg 08 Startat

19 364 Edvin Ericsson Göteborg 03 Startat

20 365 Signe Vidlund Uppsala Startat

21 366 Jonathan Eriksson Oskarström 05 Startat

22 367 Melker Roslund IBK Lockerud 04 Startat

23 368 Tyra Roslund IBK Lockerud 02 Startat

24 369 Agnes Roslund Weimer 05 Startat

25 370 Simon Örebro 03 Startat

26 371 Malte Eklund Töreboda 08 Startat

RESULTATALISTA Riddarsprånget 2016-07-11

Startnr Namn Klubb Tid

_________________________________________________________________________________________________

02 Ungdomar

27 372 Carl Gustafsson MAIF 08 Startat

28 373 Oscar Gustafsson MAIF 06 Startat

29 374 Alvin Davidsson Töreboda 05 Startat

30 375 Liam Kullgren Ingarö IF 06 Startat

31 376 Elion Reimeringer Hanvikens SK 06 Startat

32 377 Lova Reimeringer Haninge Anchors 04 Startat

33 378 Albin Segerstedt Enskede 07 Startat

34 379 Elliott Englund Töreboda 06 Startat

35 380 Johan Mainh Gullspång 06 Startat

36 381 David Malmn Gullspång 05 Startat

37 382 Naemi Edvinsson Töreboda 09 Startat

38 383 Eddie Edvinsson MAIF 05 Startat

39 384 Arvid Lans-Hurtig Otterbäcken 06 Startat

40 385 David Abbassoy Hova 04 Startat

41 386 Alfred Elofsson IFk Mariestad 03 Startat

42 387 Gottfrid Elofsson IFk Mariestad 06 Startat

43 388 Herman Johansson Älgarås 09 Startat

44 389 Malte Brandström OK Skogsstjärnan 08 Startat

45 390 Wilmer Werner Hova IF 06 Startat

46 391 Alfred Fernstdt IF Weimer 04 Startat

47 392 Rickard Sternehov Gullspång IF 04 Startat

48 393 Hugo Mann Älgarås 07 Startat

49 394 Sigge Mann Älgarås 10 Startat

50 395 Tilde Hjalmarsson Älgarås 06 Startat

51 396 Isak Hjalmarsson Älgarås 08 Startat

52 397 Isabella Gulin Kristianstad 06 Startat

53 398 Ella Eriksson Kristinehamn 07 Startat

54 399 Rasmus Gullberg Lyrestad Startat

55 400 Leo Gullberg Lyrestad Startat

03 M 60

1 153 Jan Ekman Ryda SK 55 00:21:38

2 154 Jan Ove Lämgren SK Örnen 00:22:29

3 156 Dag Ryden Östansjö SK 53 00:23:24

4 198 Per Börjesson Östansjö SK 54 00:24:14

5 151 Lasse Jutemar SOK Knallen 56 00:25:35

6 155 Lars Björnfot MAIF 00:25:40

7 255 Bengt Jonsson Ryda SK 52 00:26:56

8 152 Matti Jokikokko Matala AIF 53 00:31:39

04 M 65

1 163 Sven Gunnar Holmen MAIF 00:22:18

2 192 Benny Landegren Axa Sports Club 51 00:23:45

3 248 Lars Lindberg Trollhättans FIK 47 00:23:54

4 160 Jan Ove Andersson MAIF 50 00:24:09

5 159 Sven Inge Jansson MAIF 50 00:25:04

6 136 Sören Remar Ulrichamns FK 48 00:26:14

RESULTATALISTA Riddarsprånget 2016-07-11

Startnr Namn Klubb Tid

_________________________________________________________________________________________________

04 M 65

7 162 Kjell Milton Istrum SK 48 00:29:39

8 158 Bosse Johansson MAIF 48 00:33:36

9 157 Lennart Johansson MAIF 48 00:33:59

10 161 Bengt Erik Enoksson IFK Skövde 48 00:42:45

11 903 Martin Grudemo SOK Unden 00:56:13

05 M 70

1 166 Gunnar Fredh IFK Skövde 45 00:32:01

2 164 Bill Malm Tidaholms SOK SISU 44 00:32:52

3 901 Evert Johansson SOK Unden 00:38:38

4 902 Göran Wahlström SOK Unden 00:41:59

5 165 Leif Johansson IFK Skövde 42 00:42:46

06 M 75

1 243 Erkki Huhtaniemi SOK Knallen 37 00:25:46

2 170 Bengt Andersson IK Wilske 00:26:44

3 264 Stellan Sahl Lidköpings VSK 40 00:27:34

4 168 Stig Eriksson IFK Skövde 39 00:31:03

5 167 Lennart Hjalmarsson Lidköpings IS 39 00:33:24

6 169 Göte Ivarsson IFK Skövde 37 00:35:53

7 171 Harald Sandberg IFK Kristinehamn 00:44:34

07 M 5 Motion

1 190 Mattias Sundelin IF Göta 94 00:17:56

2 252 William Gustafsson IK Hind, Norge 00 00:20:05

3 189 Oskar Källberg Hova Källbergs 92 00:21:23

4 187 Vilhelm Källberg Hova Källbergs 90 00:21:56

5 256 Melvin Isacsson Finnerödjas IF 03 00:22:14

6 200 Jörgen Åsheim Hova 00:22:28

7 257 Morgan Isacsson Finnerödjas IF 67 00:22:33

8 250 Håkan Segerstedt Enskede 72 00:23:04

9 177 Daniel Ericsson Bålstad BTK 00:23:34

10 244 Anders Hermansson Weimer 82 00:24:24

11 262 Victor Holmén Hertzöga BK 03 00:24:30

12 195 Ludvig Hagberg Karlstad 02 00:24:55

13 274 Victor Svensson Hova 91 00:24:56

14 186 Patrik Holmberg Electro 10 71 00:25:21

15 281 David Gulin Kristianstad 02 00:25:31

16 196 Nils Anders Danielsson Västra Frölunda 79 00:25:41

17 275 Stefan Lindespång Hova 59 00:25:54

18 276 Simon Sköld Hova 91 00:26:12

19 906 Jonas Karlsson SOK Unden 00:26:16

20 260 Torbjörn Johansson Älgarås 72 00:26:40

21 183 Anders Larsson Hova IF 59 00:27:56

22 271 Christer Björkman Lesjöfors Jogging 57 00:27:57

23 280 Marcus Gulin Kristianstad 04 00:28:02

RESULTATALISTA Riddarsprånget 2016-07-11

Startnr Namn Klubb Tid

_________________________________________________________________________________________________

07 M 5 Motion

24 282 Lars Gulin Kristianstad 70 00:28:06

25 188 Lennart Källberg Hova Källbergs 57 00:29:02

26 249 Mif Lundström Haninge SOK 53 00:29:21

27 174 Lennart Svensson Cafe Visthuset 54 00:29:43

28 176 Rustan Önnefors Hova IF Supporterklubb 00:29:59

29 246 Ola Önnefors MEK 74 00:30:00

30 287 Berndt Wiktorsson Laxå 48 00:30:55

31 265 Ola Jonsson Sturefors 67 00:30:56

32 247 Ulrik Larsson Hova 69 00:31:03

33 269 Jan Mossberg IFK Kristinehamn 56 00:31:13

34 284 Mattias Eriksson Kristinehamn 77 00:32:31

35 175 Karl-Johan Gustafsson Cafe Visthuset 56 00:33:00

36 173 Håkan Larsson Hova IF 00:41:25

37 272 Samuel Eriksson DK Letstigen 38 00:43:42

08 K 60

1 178 Inger Magnusson IFK Skövde 54 00:27:03

2 191 Elisabeth Landegren Axa Sports Club 55 00:28:27

09 K 65

1 179 Yvonne Holmen MAIF 00:35:04

2 904 Margareta Grudemo SOK Unden 00:56:13

3 905 Marinne Johansson SOK Unden 01:04:16

12 D 5 Motion

1 185 Ida Larsson Hova IF 92 00:23:56

2 283 Jennie Olsson Hova 78 00:24:19

3 258 Helen Landegren Wedevågs IF 82 00:24:42

4 267 Anette Barrulf Karlstad 67 00:25:08

5 245 Maria Larsson Weimer 81 00:25:25

6 251 Helen Segertedt Enskede 75 00:25:42

7 277 Linn Lindespång Hova 91 00:26:04

8 184 Elisabet Ericsson Hova IF 58 00:26:19

9 253 Camilla Thorén Rudskoga IF 71 00:27:18

10 286 Emelie Sternehov Hova 89 00:27:59

11 270 Linda Enoksson IFK Skövde 75 00:28:12

12 261 Johanna Törnberg Mariestad 88 00:28:23

13 263 Viola Holmén Hertzöga BK 05 00:28:46

14 197 Alice Gabrielsson Ekerö 00:29:18

15 266 Helén Sjölund Sturefors 68 00:30:57

16 254 Annelie Recenius Rudskoga IF 72 00:31:19

17 180 Madeleine Wittgren Kristinehamn 75 00:31:33

18 285 Susanna Persson Hova 89 00:32:11

19 268 Helena Lindvall Stockholm 80 00:32:59

20 278 Sofia Gustavsson Mariestad 95 00:34:55

21 279 Susanna Wärmergärd Tidaholm 97 00:34:55

RESULTATALISTA Riddarsprånget 2016-07-11

Startnr Namn Klubb Tid

_________________________________________________________________________________________________

12 D 5 Motion

22 199 Angela Börjesson Östansjö SK 59 00:35:11

23 273 Ingegerd Eklund Brohyttans IF 41 00:39:00

24 181 Helena Svensson Hova 00:48:21

25 182 Agneta Wiberg Skagersvik 00:48:22

26 194 Hanna Moffat Mariestad 92 00:51:41

27 193 Kerstin Lyberg Gustafsson Hova 45 00:51:42

13 M Senior

1 106 Fredrik Rådström Hällefors LK 83 00:35:07

2 110 Andreas Ingberg Örebro AIK 82 00:35:12

3 1 Karl Wilenus Lidköpings VSK 85 00:35:43

4 2 Fimon Fshattsion Tidaholms SOK SISU 98 00:35:49

5 3 Hager Kibrom Tidaholms SOK SISU 89 00:37:21

6 126 Matthias Wiktorsson LK Gränslöst 82 00:37:24

7 5 Linus Nygren Ulrichamns FK 00:37:53

8 111 Dan Grabö Örebro AIK 82 00:39:21

9 4 Thim Andersson IFK Skövde 78 00:41:11

10 89 Joakim Linnarsson SOK Unden 91 00:43:23

11 122 Joakim Magnusson Nilivaara IS 86 00:44:02

12 102 Samuel Lundell OK Klyftamo 99 00:46:39

14 M 35

1 6 Andreas Magnusson MAIF 80 00:33:48

2 7 Nils Diehm IFK Skövde 78 00:42:39

3 8 Florian Siegmund IFK Skövde 81 00:44:28

4 124 Kent Malin Aspås IF 77 00:52:00

15 M 40

1 11 Ulf Larsson SOK Träff 72 00:40:21

2 9 Jerker Tegeman Vedums AIS 74 00:40:50

3 12 Mathias Axelsson Tibro AIK FIK 72 00:44:57

4 10 Mikael Johansson MAIF 72 00:48:40

16 M 45

1 14 Per Carlsson MAIF 70 00:36:08

2 19 Mattias Nygren Ulrichamns FK 00:38:22

3 112 Anders Larsson Örebro AIK 69 00:39:18

4 16 Peter Ström Kumla SF 70 00:40:29

5 91 Thomas Petersson IFK Skövde FIK 67 00:41:50

6 18 Michel Matheussen Trollhättans FIK 69 00:42:10

7 105 Clas Andersson IFK Skövde FIK 67 00:44:39

8 130 Erik Svensson SISU Forshaga SK 67 00:45:09

9 17 Roger Helmersson Gullspång IF 00:47:16

10 15 Edgar Stensson Tidaholms SOK SISU 69 00:47:28

11 100 Henrik Thorén Rudskoga IF 71 00:49:48

RESULTATALISTA Riddarsprånget 2016-07-11

Startnr Namn Klubb Tid

_________________________________________________________________________________________________

16 M 45

17 M 50

1 119 Fredrik Barrulf OK TYR 64 00:39:46

2 23 Asko Sarja MAIF 62 00:40:07

3 127 Sören Strand IFK Skövde FIK 00:41:09

4 96 Dan-Åke Johansson Trollhättans FIK 66 00:41:23

5 134 Björn Robinson Karlskoga löparklubb 00:41:55

6 133 Mikael Strussenfelt Karlskoga löparklubb 00:42:13

7 123 Magnus Hellsing Sågartorpet punks 64 00:42:37

8 25 Stefan Skytt Östansjö SK 63 00:44:23

9 20 Per Josefsson SOK Knallen 63 00:46:18

10 103 Mikael Andersson SOK Unden 00:48:36

11 22 Stig Jonsson Laxå OK 62 00:49:19

12 26 Kaario Book SOK Knallen 65 00:50:01

13 24 Mats Tolfsson SOK Knallen 00:52:48

14 21 Bengt Gustavsson Tidaholms SOK SISU 65 01:18:45

18 M 55

1 28 Leif Bergström IFK Skövde 59 00:41:47

2 31 Jonny Larsson Laxå OK 61 00:42:33

3 135 Björn Bylund iF Hagen FIK 60 00:43:46

4 97 Per Strömberg Trollhättans FIK 57 00:43:52

5 29 Björn Olofsson IFK Skövde 60 00:44:55

6 30 Håkan Hellberg IFK Skövde 60 00:44:59

7 27 Stefan Karlsson IFK Skövde 58 00:45:14

8 907 Göran Linnarsson SOK Unden 01:07:25

19 M 10 Motion

1 128 Lars Hevreng Stocksund 69 00:36:17

2 37 Jonas Månsson Cafe Visthuset 88 00:38:35

3 98 Martin Gustafsson Hova 00:38:47

4 41 Anton Klint Mariestad 91 00:38:54

5 99 Mathias Gullberg Karlskoga 82 00:39:14

6 109 Saare Tekle Ramsbergs IF 98 00:39:40

7 132 Henrik Johansson Hova 82 00:40:36

8 108 Nicklas Partanen Filipstads Friidrott 70 00:42:50

9 409 Emil Andersson Bertilsson Pandorna 01 00:42:58

10 131 Mikael Johansson Hova 84 00:43:50

11 101 Per Brandström OK Skogsstjärnan 75 00:44:11

12 118 Magnus Svensson Töreboda 82 00:44:16

13 116 Andreas Boman Mariestad 82 00:45:04

14 92 Samuel Hagberg Karlstad BTK 00 00:45:23

15 93 Peter Gabrielsson Ekerö 00:46:21

16 129 Erik Landgren Vallda 73 00:46:40

17 94 Tommy Rydin Sjötorp 86 00:47:40

18 125 Rahman Qalandari Älgarås 98 00:48:04

RESULTATALISTA Riddarsprånget 2016-07-11

Startnr Namn Klubb Tid

_________________________________________________________________________________________________

19 M 10 Motion

19 38 Christian Rylander Göteborg 00:49:55

20 36 Gustaf Svensson Cafe Visthuset 84 00:50:16

21 40 Kent Johansson Östansjö SK 68 00:51:13

22 32 Martin Svensson Hova 00:51:36

23 33 Bertil Svensson Hova 00:54:26

24 117 Örjan Komma Krelde 00 00:54:40

25 39 Claes Eigert Hova 53 00:55:08

26 107 Christian Östlin Fjugesta 80 00:56:12

27 42 Roger Andersson IK Stern 00:56:45

28 114 Håkan Ramberg Mariestad 82 00:58:53

20 K Senior

1 43 Sandra Andersson iF Hagen FIK 86 00:45:54

2 121 Anna-Karin Birath IFK Skövde FIK 81 00:46:10

3 90 Veronika Linnarsson SOK Unden 83 00:47:08

21 K 35

1 44 Sofia Axelsson Tibro AIK FIK 00:47:24

22 K 40

1 45 Vilma Björkdal Lidköpings VSK 76 00:41:07

2 46 Åsa Blom MAIF 76 00:42:20

3 49 Camilla Lundberg SOK Knallen 73 00:52:07

4 47 Julia Hagberg Ryda SK 74 00:54:43

5 48 Alexandra Ronge Lonesome Runners 72 00:56:20

23 K 45

1 82 Jessica Hellman IFK Skövde 70 00:45:34

2 50 Susanne Ohlsen SOK Knallen 70 00:55:57

3 83 Berenice Nyman Kristinehamn 67 01:01:40

24 K 50

1 84 Elisabet Kihlström IFK Skövde 63 00:52:21

2 85 Karina Josefsson SOK Knallen 65 00:54:01

26 D 10 Motion

1 120 Malin Barrulf Karlstad 90 00:43:05

2 86 Jessica Thun OK Klyftamo 83 00:47:11

3 95 Josefin Örnfeldt Sjötorp 85 00:47:39

4 87 Hillevi Rylander Göteborg 00:49:54

5 88 Lotta Haggård Mariestad 00:55:13

6 104 Kerstin Larsson Tannerud Angered 54 01:00:17

7 115 Madeleine Ramberg Mariestad 88 01:01:30

RESULTATALISTA Riddarsprånget 2016-07-11

Startnr Namn Klubb Tid

_________________________________________________________________________________________________

26 D 10 Motion

8 113 Helena Holmberg Mariestad 82 01:01:30

27 Lag

1 441 Anton Stridh Wellness Hova Johan 99 00:18:08

2 444 Denny Edvinsson AVEDA 94 00:18:14

3 403 Aron Harrysson Hova Rörledningsäffär 00:20:43

4 404 Ludvig Olsson Hova Rörledningsäffär 00:21:52

5 437 Johan Schill Wellness Hova Johan 92 00:22:16

6 433 Lina Karlsson Wellness Hova Simon 95 00:23:08

7 436 Anna Kjäll Wellness Hova Simon 71 00:23:40

8 443 Anette Edvinsson AVEDA 64 00:23:40

9 446 Emilia Elofsson AVEDA 95 00:24:12

10 405 Jesper Jäger Hova Rörledningsäffär 00:24:21

11 416 Johan Wahn Rang Såg I 00:24:57

12 432 Simon Schill Wellness Hova Simon 90 00:25:18

13 423 Mats Engdahl Rang Såg II 00:25:24

14 439 Maria Smedberg Wellness Hova Johan 67 00:25:39

15 442 Veronica Edvinsson AVEDA 74 00:26:06

16 401 Daniel Fernström Hova Rörledningsäffär 00:26:35

17 440 Malin Eklind Wellness Hova Johan 98 00:26:43

18 434 Michaela Nordgren Wellness Hova Simon 95 00:26:45

19 445 Anna Nilsson AVEDA 89 00:27:27

20 438 Lina Stridh Wellness Hova Johan 95 00:27:39

21 415 Anton Klingberg Team Midskog 00:27:50

22 419 Louise Rang Rang Såg I 00:28:04

23 435 Johanna Schill Wellness Hova Simon 94 00:28:17

24 402 Felix Wiren Karlsson Hova Rörledningsäffär 00:28:49

25 421 Ulf R Arvidsson Rang Såg II 00:28:52

26 412 Anna Klingberg Team Midskog 00:29:16

27 422 Marie Therese Ericsson Rang Såg II 00:29:53

28 413 William Klingberg Team Midskog 00:31:21

29 414 Noel Klingberg Team Midskog 00:31:21

30 407 Tide Johansson Pandorna 01 00:31:26

31 418 Linnea Einmaa Rang Såg I 00:35:14

32 417 Jimmy Einmaa Rang Såg I 00:35:16

33 406 Alica Blomqvist Pandorna 01 00:36:44

34 408 Pauline Österholm Schill Pandorna 01 00:40:22

35 411 Sture Klingberg Team Midskog 00:43:52

36 410 Edwin Nilsson Pandorna 01 00:43:53

37 424 Thea Engdahl Rang Såg II 00:44:04

38 425 Susanne Engdahl Rang Såg II 00:44:05

39 431 Linnea Söderström Husargänget 00:54:37

40 430 Camilla Söderström Husargänget 00:54:37

41 429 Lena Andersson Husargänget 00:54:39

42 427 Grete Läkke Hedström Husargänget 00:54:41

43 428 Majvor Andersson Husargänget 00:57:48

44 426 Maj Britt Andersson Husargänget 00:57:48

28 M 80

RESULTATALISTA Riddarsprånget 2016-07-11

Startnr Namn Klubb Tid

_________________________________________________________________________________________________

28 M 80

Arangerad klubb: SOK Unden

Tävlingsledare: Göran Linarsson

Banmätare:

Databehandalat av VIDEOBild, www.vbild.se, tel:070-583 04 05

Uppdaterad: 2016-07-14 11:39
Skribent: Göran Linnarsson
Epost: This is a mailto link

petterlogo2

 

 

 

logo

ica

fxlogo

vanerlineloga

hovaror

 loggaweb

 

IMG_0002

Gullspångs kommun som sponsor

 

html hit räknare
Free Web Counter

Postadress:
SOK Unden - Friidrott
Linnarsson, Mariestadsvägen 21
54832 Hova

Kontakt:
Tel: 050630992
E-post: This is a mailto link

Se all info