Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2014


 

 

 

            RESULTAT

 

 

               FÖR

 

 

 

Undenästerrängen

 

 

 

 

2014-05-25

 

 

 

 

 

 

F 9    1 km

1 Nova Andersson IF Hagen 05:56.65

 

 

P 9  1 km

1 Raoul Schultheiss Tibro AIK 04:53.15

 

F 11    2 km

1 Vendela Johansson IFK Värsås 10:48.66

 

P 11    2 km

1 Jakob Malik Mariestad AIF 10:05.91

 

F 13   2 km

1 Hanna Malik Mariestad AIF 10:34.18

 

P 13   2 km

1 Andreas Broberg Närlunda Blåsås 09:41.16

 

F 15   4 km

1 Lina Nygren Ulricehamn FK 33:57.55

 

P 15  4 km

1 Linus Nygren Ulricehamn FK 14:17.68

2 Samuel Lundell OK Klyftamo 21:00.95

 

P 19  4 km

1 Jonathan Falk Tidaholm SOK Sisu 15:31.93

 

K Seniorer   4 km

1 Sandra Andersson IF Hagen 20:36.02

 

K 40   4 km

1 Loan Le IFK Skövde 20:11.94

2 Julia Hagberg Ryda SK 21:35.95

 

K 50   4 km

1 Karina Malik MAIF 21:09.45

 

K 60  4 km

1 Lubov Pospeshima IFK Skövde 18:20.69

2 Britt Hellmark Lidköping IS 19:55.68

 

K 65  4 Km

1 Gun Engström IF Hagen 23:01.04

 

M Seniorer  4 km

1 Karl Wilenius Istrum SK 13:58.75

2 Rasmus Joelsson Tidaholms SOK Sisu 15:47.18

 

M 60  4 km

1 Ove Martinsson Trollhättans IF 16:22.43

2 Sven Inge Jansson MAIF 19:45.44

3 Lars Holm Trollhättans IF 23:33.95

 

M 65   4 km

1 Morgan Olsson IFK Skövde 17:44.94

2 Ingemar Lemel Tibro AIK 18:26.68

3 Sven Gunnar Holmen MAIF 18:31.68

4 Sören Remar Ulricehamn FK 18:40.44

5 Gunnar Fredh IFK Skövde 20:19.44

6 Bengt Erik Enoksson IFK Skövde 24:56.46

7 Bosse Johansson MAIF 25:24.00

8 Lennart Johansson MAIF 29:05.97

 

M 70  4 km

1 Stellan Sahl Lidköping IS 20:04.02

2 Bill Malm Tidaholm SOK sisu 23:16.45

3 Leif Johansson IFK Skövde 28:19.47

4 Göran Wahlström SOK Unden 30:47.00

 

M 75  4  km

1 Erkki Huhtaniemi SOK Knallen 19:53.19

2 Stig Eriksson IFK Skövde 22:58.41

3 Lennart Hjalmarsson Lidköping IS 25:08.95

4 Göte Ivarsson IFK Skövde 26:20:00

 

M 80  4 km

1Ingemar Johanesson Tibro AIK 55:03.79

 

 

 

 

 

K, M Motion  4 km

1 Örjan Kjellqvist Undenäs IF 18:57.07

2 Anette Dehlen SOK Unden 21:33.07

3 Anita Bengtsson SOK Unden 23:45.95

4 Sven Johansson Hova 24:31.71

5 Christina Andersson Undenäs IF 25:23.07

 

 

 

M 35  8 km

 

M 40  8 km

1 Henrik Sahl Lidköping VSK 27:48.46

2 Per Carlsson MAIF 28:21.21

3 Mattias Nygren Uricehamn FK 28:31.97

4 Ulf Larsson SOK Träff 29:08.96

5 Jerker Tegerman Vedum AIS 29:49.72

6 Stefan Ödman IFK Skövde 30:43.48

7 Peter Flemsjö Hogia Running Club 31:00.98

8 Jonas Wallerman SOK Träff 33:08.73

9 Fredrik Skagervik IFK Skövde 33:31.22

 

M 45  8 km

1 Micael Lundin MAIF 27:14.46

2 Wolfgang Malik MAIF 30:33.23

3 Kenneth Holgersson Tidaholm SOK Sisu 33:55.00

4 Bo Magnusson Undenäs 35:32.48

5 Per Bergqvist Tidaholm SOK Sisu 35:36.99

6 Bengt Gustavsson Tidaholm SOK Sisu 58:32.54

 

M 50  8 km

1 Sven Göran Jonasson Öxabäck VIK 29:56.72

2 Asko Sarja MAIF 30:17.48

3 Veine Wichelmsson IFK Skövde 32:30.98

4 Martin Gustavsson MAIF 34:00.52

5 Per Anders Karlsson OK Klyftamo 34:24.48

6 Jan Emihl IFK Värsås 35:38.49

7 Ingemar Jonsson OK Klyftamo 40:02.74

 

 

 

 

 

M 55  8  km

1 Ulf Palmer Ulricehamn FK 30:55.23

2 Owe Törnroth Hjo Bygdens OK 33:25.47

3 Thomas Andersson IFK Skövde 37:08.98

4 Rauno Sahlin IFK Skövde 39:48.74

5 Lasse Jutenar SOK Knallen 42:09.51

6 Göran Linnarsson SOK Unden 44:38.00

 

 

K, M Motion   8 km

1 Stefan Karlsson SOK Unden 30:47.21

2 Anders Karlsson Undenäs IF 30:51.71

3 Bengt Karlsson Hova 43:23.76

4 Inger Magnusson Skövde 47:55.77

Uppdaterad: 2017-01-03 19:25
Skribent: Göran Linnarsson
Epost: This is a mailto link

petterlogo2

 

 

 

logo

ica

fxlogo

vanerlineloga

hovaror

 loggaweb

 

IMG_0002

Gullspångs kommun som sponsor

 

html hit räknare
Free Web Counter

Postadress:
SOK Unden - Friidrott
Linnarsson, Mariestadsvägen 21
54832 Hova

Kontakt:
Tel: 050630992
E-post: This is a mailto link

Se all info