Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2015


 

            RESULTAT

 

 

               FÖR

 

 

 

Undenästerrängen

 

 

 

 

2015-05-16

 

 

 

 

 

 

F 9    1 km

1 Nova Andersson IF Hagen 05:10

2 Tove Ljungvist Skövde ABK 05:12

 

 

P 9  1 km

1 Linus Fredriksson SOK Träff 04:41

2 Tim Andersson IF Hagen 07:20

 

F 11    2 km

1 Nanny Kindbom Tibro AIK FIK 08:08

2 Moa Holmvik Tidaholm SOK Sisu 09:02

3 Maja Fredriksson SOK Träff 09:25

 

P 11    2 km

1 Raoul Schultheiss Tibro AIK FIK 08:09

 

F 13   2 km

1 Ida Geniitz Istrum SK 08:05

2 Felicia Storm- Karlen Lidköping IS 08:10

3 Lina Karlsson Lidköping IS 08:31

 

P 13   2 km

1 Jacob Malik Mariestads AIF 07:56

 

F 15   4 km

1 Clara Ekman Lidköpings IS 17:11

2 Linnea Holmvik Tidaholms SOK Sisu 18:37

3 Lina Nygren Ulricehamns FK 20:38

 

P 15   4 km

1 Gustav Svärdhagen Lidköpings VSK 14:33

2 Aron Kindbom Tibro AIK FIK 15:48

 

F 17   4 km

1Ida Andersson Lidköpings IS 18:43

2 Cornelia storm -Karlen Lidköpings IS 19:00

 

P 17   4 km

1 Linus Nygren Ulricehamns SK 13:28

 

 

F 19   4 km

1 Anna Genitz Istrum SK 25:10

 

K Seniorer   4 km

1 Emma Hurtig Trollhättans IF 16:24

2 Sandra Andersson IF Hagen 17:28

 

 

K 40   4 km

1 Julia Hagberg Ryda SK 21:03

 

 

K 50   4 km

1 Elisabeth Kihlström IFK Skövde FIK 19:41

2 Karina Malik MAIF 21:00

3 Ann- Charlotte Johansson Lidköpings IS 21:41

 

K 55   4 km

1Marie Ekman Skövde 24:36

 

K 60  4 km

1 Lubov Pospeshima IFK Skövde FIK 17:50

2 Inger Magnusson IFK Skövde FIK 21:15

 

K 65  4 Km

1 Yvonne Holmen MAIF 27:26

1 Margareta Andersson SOK Unden 45:17

 

K Motion   4  km

1 Cecillia Ljungqvist Ransbergs Skola 21:05

2 Christina Andersson Undenäs 25:10

 

 

M Seniorer  4 km

1 Erik Nero Mullsjö SOK 13:39

2 Patrik Broberg Trollhättans IF 14:12

3 Fredrik Johansson MAIF 14:25

 

M 60  4 km

1 Rolf Säfström Tibro AIK FIK 17:09

 

 

M 65   4 km

1 Sven Gunnar Holmen MAIF 18:22

2 Sven Inge Jansson MAIF 19:48

3 Bosse Johansson MAIF 24:19

4 Lennart Johansson MAIF 26:55

5 Martin Grudemo SOK Unden 45:17

 

M 70  4 km

1 Kurt Andersson Istrums SK 20:57

2 Bill Malm Tidaholm SOK Sisu 24:44

3 Leif Johansson IFK Skövde 29:21

4 Göran Wahlström SOK Unden 31:57

 

M 75  4  km

1 Stellan Sahl Lidköpings IS 20:22

2 Lennart Hjalmarsson Lidköping IS 25:36

3 Göte Ivarsson IFK Skövde 28:44

 

 

 

 

M Motion  4 km

1 Örjan Kjellqvist Undenäs IF 18:52

2 Törbjörn Ljungqvist Karlshaga IF 21:21

 

 

M 35  8 km

1 Andreas Magnusson MAIF 25:48

 

M 40  8 km

1 Mattias Nygren Uricehamn FK 27:57

2 Henrik Sahl Lidköping VSK 27:58

3 Claes Håkansson Lidköping VSK 28:47

4 Fredrik Utgren Ryda SK 29:24

5 Jerker Tegerman Vedum AIS 30:16

6 Ulf Larsson SOK Träff 30:40

7 Jonas Wallerman SOK Träff 34:53

8 Mathias Axelsson Tibro AIK FIK 37:49

9 Mats Holmvik Tidaholms SOK Sisu 51:18

 

 

 

M 45  8 km

1 Per Carlsson MAIF 28:01

2 Stefan Ödman IFK Skövde FIK 29:36

3 Wolfgang Malik MAIF 30:06

4 Jonatan Börjesson Hestra IF 36:38

5 Per Bergqvist Tidaholm SOK Sisu 37:54

 

 

M 50  8 km

1 Martin Gustavsson MAIF 33:08.

2 Peo Grenholm Karlsborg 48:34

3Bengt Gustavsson Tidaholm SOK Sisu 58:50

 

 

 

M 55  8  km

1 Daniel Kindbom Tibro AIK FIK 30:23

2 Owe Törnroth Hjo Bygdens OK 33:02

3 Leif Bergström IFK Skövde FIK 34:33

4 Thomas Andersson IFK Skövde FIK 38:02

 

K Motion  8 km

1 Sofia Hellgren Undenäs 37:34

2 Hadil Karim Undenäs 46:43

 

 

M Motion   8 km

1 Anders Karlsson Undenäs 29:43

2 Martin Karlsson Undenäs 32:45

3Gunnar Karlsson Undenäs 37:09

4 Björn Alfredsson Forsvik 41:04

Uppdaterad: 2017-01-03 19:23
Skribent: Göran Linnarsson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
SOK Unden - Friidrott
Linnarsson, Mariestadsvägen 21
54832 Hova

Kontakt:
Tel: 050630992
E-post: This is a mailto link

Se all info