Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2017


RESULTAT

FÖR

UNDENÄSTERRÄNGEN

2017-05-27

Arangerad klubb: SOK Unden

Tävlingsledare: Martin Grudemo

Banmätare:

RESULTATALISTA UNDENÄSTERRÄNGEN 2017-05-27

Startnr Namn Klubb Tid

_________________________________________________________________________________________________

1 km

02 P 9

1 99 Rasmus af Ekenstam Vimmerby 10 00:04:51

2 98 Mattias af Ekenstam Vimmerby 12 00:06:49

2 km

03 F 11

1 101 Nova Andersson IF Hagen FIK 7 00:08:40

2 102 Ester Skoglund Östansjö SK 7 00:08:45

3 123 Alva Karlsson Mariestads FK 06 00:09:38

04 P 11

1 103 Gottfrid Elofsson Mariestad 6 00:07:49

4 km

07 F 15

1 126 Lina Karlsson Lidköpings IS 02 00:17:31

2 104 Ida Genitz Istrum SK 3 00:19:25

08 P 15

1 105 Alfred Elofsson Mariestad 3 00:15:33

14 KS

1 106 Sandra Andersson IF Hagen FIK 86 00:17:11

15 K 35

1 128 Sofia Axelsson Tibro AIK FIK 78 00:18:01

16 K 40

1 107 Julia Hagberg Ryda Sk 74 00:19:56

17 K 45

1 130 Katarina Vikberg Mariestads AIF 72 00:25:51

18 K 50

1 132 Anna Samuelsson IFK Skövde FIK 67 00:18:44

RESULTATALISTA UNDENÄSTERRÄNGEN 2017-05-27

Startnr Namn Klubb Tid

_________________________________________________________________________________________________

18 K 50

2 133 Karin Josefsson SOK Knallen 65 00:20:28

3 125 Ann-Charlotte Johansson Lidköpings IS 65 00:22:50

20 K 60

1 109 Inger Magnusson IFK Skövde 54 00:22:22

21 M 60

1 129 Jan Ekman Ryda SK 55 00:18:42

2 110 Lasse Jutemar SOK Knallen 00:21:24

22 K 65

23 M 65

1 115 Sven Inge Jansson MAIF 50 00:20:53

2 127 Kjell Millton Istrum SK 48 00:22:04

3 114 Bosse Johansson MAIF 48 00:25:44

4 113 Lennart Johansson MAIF 48 00:29:07

25 M 70

1 116 Göran Wahlström SOK Unden 43 00:32:23

27 M 75

1 131 Lennart Hjalmarsson Lidköpings IS 39 00:27:12

2 117 Leif Johansson IFK Skövde 42 00:31:58

29 M 80

1 200 Göte Ivarsson IFK Skövde FIK 00:31:09

30 K motion

1 121 Sofia Hellgren Undenäs 86 00:19:08

31 M motion

1 122 Bosse Magnusson Undenäs 67 00:18:57

2 124 Örjan Kjellqvist Undenäs bylaget 69 00:19:51

3 120 Tommy Andersson Mariestad 00:25:24

8 km

33 MS

1 1 Filmon Fshatsion Tidaholm SOK Sisu 98 00:26:16

RESULTATALISTA UNDENÄSTERRÄNGEN 2017-05-27

Startnr Namn Klubb Tid

_________________________________________________________________________________________________

33 MS

2 18 Emil Svensson StrömnäsCamping 89 00:28:26

3 21 Karl Jutemar SOK Knallen 91 00:40:36

35 M 40

1 2 Jerker Tegerman Vedums AIS 74 00:31:02

2 3 Ingvar Skoglund Östansjö SK 73 00:35:17

36 M 45

1 7 Per Carlsson MAIF 70 00:30:01

2 4 Ulf Larsson SOK Träff 72 00:31:39

3 8 Michel Matheussen Trollhättans FIK 69 00:32:26

4 6 Mathias Axelsson Tibro AIK FIK 00:35:08

5 5 Jonas Wallerman SOK Träff 00:36:01

6 9 Mikael Johansson MAIF 72 00:38:31

37 M 50

1 10 Christer Svantesson AXA Sports Club 64 00:34:06

2 19 Per Josefsson SOK Knallen 63 00:36:48

3 11 Erik Gustavsson IK Albion 66 00:37:27

4 12 Bengt Gustavsson Tidaholm SOK Sisu 65 00:54:01

38 M 55

1 14 Asko Sarja MAIF 00:31:16

2 13 Mats Tolfsson SOK Knallen 00:45:36

39 M motiom

1 20 Johan Folkesson ARK IF / Granvik 82 00:33:54

2 16 Gunnar Karlsson Undenäs bylaget 59 00:39:30

3 15 Tomas Ljungström Sjötorp 48 00:43:14

40 K motion

1 17 Sara Spens 93 00:39:46

Arangerad klubb: SOK Unden

Tävlingsledare: Martin Grudemo

Banmätare:

Databehandalat av VIDEOBild, www.vbild.se, tel:070-583 04 05

Uppdaterad: 2017-05-28 14:26
Skribent: Göran Linnarsson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
SOK Unden - Friidrott
Linnarsson, Mariestadsvägen 21
54832 Hova

Kontakt:
Tel: 050630992
E-post: This is a mailto link

Se all info