Hoppa till sidans innehåll

Vinterspring Alla lopp 2016


amn Tibro Karlsborg Töreboda Undenäs Mariestad Hova
Anders Karlsson Undenäs


5 km

1




19,57


Alex Alamos Elektro 10




10 km 1






55,37
Andreas Magnusson MAIF



10 km
1





32,54

Anna Kjäll Hova




10 km 1






51,04
Anneli Hellström   Tibro    
5 km 5 km 5 km
3 km gång 4


35,42 33,47 33,10
30,2
Annika Linnarsson  SOK Unden 5 km gång
5 km gång 2,5 km gång 3 km gång
4

55,19
52,04 39,10 50,17

Asko Sarja     MAIF

5 km 5 km
5 km 3



21,29 21,10
21,06
Bernt Ekberg  Töreboda

5 km


1



36,58



Bosse Johansson   MAIF 3 km 5 km 5 km 5 km 5 km 5 km 6

19,27 33,43 33,55 32,01 30,28 32,31
Cecila Sigfridsson Post  Hova

5 km gång 5 km gång

2



47,47 48,05


Charlotta Lundin AXA Sportclub 5 km gång 5 km 5 km gång

5 km gång 4

55,19 35,42 52,04

44,16
Erik Sjöberg   MAIF
15 km 13 km
15 km 15 km 4


66,33 59,09
68,50 69,44
Evert Johansson SOK Unden 5 km gång
5 km gång


2

39,50
41,34



Gunnar Fredh  IFK Skövde
5 km

5 km
2


29,26

28,18

Gunnar Karlsson Undenäs Byalag


5 km

1




25,46


Göran Linnarsson SOK Unden 5 km
5 km 5 km 5 km 5 km 5

30,42
30,34 30,43 29,01 32,07
Göran Wahlström  SOK Unden 5 km gång


5 km gång 5 km gång 3

42,29


42,23 44,17
Göte Ivarsson IFK Skövde 5 km 5 km 5 km 2,5 km gång 5 km 5 km 6

35,51 37,41 36,15 29,23 36,03 35,17
Hans Fryestam AIK FIK 10 km 5 km
5 km
10 km 4

55,55 25,03
27,03
55,20
Harald Sandberg Kristinehamn

3 km gång 2,5 km gång 3 km gång 3 km gång 4



30,12 24,35 32,25 30,2
Helena Andersson Hova

5 km gång

5 km gång 2



47,47

47,49
Ingegerd Eklund Fjugesta

3 km gång 2,5 km gång 3 km gång 3 km gång 4



26,54 22,42 27,05 25,4
Jan M Andersson 5 km 10 km


5 km 3

22,17 44,33


22,47
Jan Lindberg IFK Kristinehamn


5 km gång 5 km gång 5 km gång 3




40,56 40,17 41,01
Jan Mossberg IFK Kristinehamn

5 km 5 km 5 km 5 km 4



31,55 32,22 32,35 32,53
Jan Ove Lämgren SK Örnen

5 km 5 km 5 km 5 km 4



23,28 23,14 23,09 23,14
Jonas Wallerman SOK Träff 10 km 10 km 10 km 10 km 10 km 10 km 6

47,26 46,19 47,37 47,30 47,07 47,17
Jonna Duell Hova




10 km 1






55,54
Katarzyna Olofsson Gårdsjö

5 km gång 5 km gång

2



47,47 48,05


Lars Björnfot MAIF
15 km 10 km 15 km 3 km 5 km 5


72,30 47,07 1,18,11 15,01 23,09
Leif Johansson IFK Skövde 5 km 5 km 5 km 5 km
5 km 5

39,27 41,23 36,48 37,28
37,04
Lena Gustavsson KIHS


2,5 km gång

1




29,23


Lennart Johansson MAIF 5 km gång

5 km gång 5 km gång 5 km gång 4

37,28

36,14 39,08 37,56
Margareta Johansson Gårdsjö

5 km gång 5 km gång
5 km gång 3



47,47 48,05
47,49
Margareta Grudemo SOK Unden 3 km gång
3 km gång 2,5 km gång 3 km gång 3 km gång 5

42,45
35,48 39,10 40,18 34,16
Maria Smedberg Elektro 10




10 km 1






57,12
Martia Karlsson Undenäs Byalag


5 km

1




36,26


Martin Grudemo SOK Unden 3 km gång 3 km gång 3 km gång
3 km gång 3 km gång 5

48,44 33,28 43,58
41,13 40,49
Martin Karlsson Tibro AIK FIK


5 km

1




21,43


Mathias Axelsson Tibro AIK FIK 10 km 10 km
10 km
10 km 4

51,31 49,15
53,25
48,37
Matti Jokikokki Motala




5 km 1






32,03
Nova Andersson IF Hagen FIK 3 km 3 km 3 km 2,5 km 3 km
5

18,29 19,45 20,30 14,24 18,11

Patrik Holmberg Hova




10 km 1






55,49
Per Åke Lindqvist Billingen 5 km gång
5 km gång 5 km gång 5 km gång
4

36,33
37,44 36,38 35,53

Per Carlsson 15 km
10 km 10 km
10 km 4

60,02
39,27 39,00
37,54
Roland Gustavsson KIHS


2,5 km gång

1




29,23


Samuel Eriksson Fjugesta

3 km gång 2,5 km gång 3 km gång 3 km gång 4



26,10 22,39 27,02 25,36
Sandra Andersson IF Hagen FIK
10 km 10 km 10 km 10 km
4


49,26 49,21 48,51 47,59

Sofia Axelsson Örebro




3 km 1






21,43
Sofia Axelsson Tibro AIK FIK
10 km
10 km
10 km 3


53,12
53,38
50,08
Sofia Hellgren Undenäs


5 km

1




23,26


Stig Eriksson IFK Skövde 5 km 5 km 5 km 5 km
5 km 5

31,38 29,54 31,04 31,35
30,26
Sture Axen MAIF 5 km 5 km 5 km 2,5 km 5 km 5 km 6

24,47 23,46 24,20 12,09 25,31 24,42
Sven Gunnar Holmen MAIF 5 km
5 km 5 km 10 km 5 km 5

24,56
24,12 24,12 52,10 23,55
Sven Inge Jansson MAIF 10 km 10 km
10 km 5 km gång 5 km 5

52,02 50,55
52,21 36,42 24,50
Tindra Rosell 3 km




1

19,04





Tomas Ljungström Sjötorp 10 km 10 km 10 km 10 km

4

56,32 55,17 56,09 55,45


Tommy Andersson Mariestad



5 km 5 km 2





31,18 31,21
Ulf Björling  IK Wilske 5 km 5 km 5 km 2,5 km 5 km 5 km 6

25,45 24,47 24,24 12,05 24,15 23,55
Ulf Larsson SOK Träff 10 km 10 km 10 km 10 km 10 km 10 km 6

40,39 39,52 40,29 41,36 40,11 41,27
Åke Olofsson IFK Skövde 5 km




1

24,05













 

Uppdaterad: 28 FEB 2016 18:30 Skribent: Göran Linnarsson
Epost: This is a mailto link

 Daloc säkra dörrar

 

 

 

 

 

ica

 

 

vanerlineloga

 

 

hovaror

 

 

 loggaweb

 IMG_0002

Gullspångs kommun som sponsor

 

html hit räknare
Free Web Counter

Postadress:
SOK Unden - Friidrott
Linnarsson, Mariestadsvägen 21
54832 Hova

Kontakt:
Tel: 050630992
E-post: This is a mailto link

Se all info