Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2018


RESULTAT FÖR UNDENÄSTERRÄNGEN 2018-05-26
Arangerad klubb: SOK Unden
Tävlingsledare: Martin Grudemo
Banmätare:

Startnr     Namn                           Klubb                                Tid
_________________________________________________________________________________________________
1 km
02 P 9
1 135        Karl Axelsson               Tibro AIK FIK                     08:01
2 km
04 P 11
1 39          Rasmus AF Ekenstam   Vimmerby                         09:29
4 km
07 F 15
1 134        Nanny Kindbom            Tibro konståkningsklubb   15:48
08 P 15
1 157        Raul Schulthiss              Tibro AIK FIK                   16:06
14 KS
1 136        Sandra Andersson          IF Hagen FIK                   16:08
17 K 45
1 168        Torun Pettersson            SOK Knallen                    17:46
2 139        Katarina Vikberg           MAIF                                  23:38
18 K 50
1 137        Anna Samuelsson         IFK Skövde                        17:32
2 138        Cathrine Herngren        IFK Skövde                        22:21
19 K 55
1 140        Karina Malik                MAIF                                   19:28
2 141        Elisabeth Kihlström     IFK Skövde                         20:26
20 K 60
1 142        Inger Magnusson         IFK Skövde                        20:48
21 M 60
1 143        Jan Ekman                    Ryda SK                            16:38
2 164        Örjan Petersson            Ryda SK                            17:43

_________________________________________________________________________________________________
21 M 60
3 165        Lasse Jutemar              SOK Knallen                      19:15
4 144        Göran Linnarsson        SOK Unden                        32:09
5 161        Lars Björnfot               Mariestads AIF                    DNF
22 K 65
1 145        Lubov Pospeshina       IFK Skövde                        16:22
23 M 65
1 155        Rolf Säfström              Tibro AIK FIK                    16:50
2 146        Åke Olofson                IFK Skövde                        18:36
3 147        Sven Inge Jansson       MAIF                                 18:57
4 901        Martin Grudemo         SOK Unden                        31:16
25 M 70
1 148        Sven Gunnar Holmen  MAIF                                 17:12
2 156        Sören Remar               Ulricehamns FK                 19:37
3 150        Kjell Milton                Istrum SK 48                        20:53
4 149        Bosse Johansson         MAIF                                 25:57
27 M 75
1 152       Bengt Andersson         I K Wilske                          19:45
2 166       Lennart Svenson         SOK Knallen                       21:58
3 167       Bo Adolfsson              SOK Knallen                       24:22
4 159       Stig Eriksson               IFK Skövde                         26:03
5 160       Lennart Hjalmarssson Lidköpings IS                      27:05
6 151       Göran Wahlström       SOK Unden                         32:10
29 M 80
1 902       Göte Ivarsson             IFK Skövde                         31:16
31 M motion
1 154       Jan Ove Lämgren       Ledsjöfors Jogging              18:09
2 158       Örjan Kjellqvist         Undenäs byalag                    18:33
3 162       Tomas Ljungström     Sjötorp                                 21:54
4 153       Sven Johansson          Hova                                   25:50
8 km
34 M 35
1 24         Patrik Rieckmann       MAIF                                  28:28
35 M 40
1 25         Jerker Tegeman          Vedums AIS                       29:36

_________________________________________________________________________________________________
35 M 40
2 45         Kristian Adolfsson      SOK Knallen                     36:48
36 M 45
1 30         Per Carlsson               MAIF                                  27:38
2 26         Andreas Melin           IFK Skövde                         29:28
3 27         Ulf Larsson                SOK Träff                           30:03
4 31         Michel Matheussen   Trollhättans FIK                  30:46
5 42         Joakim Öberg            Navåsens FK                      31:13
6 29         Mathias Axelsson      Tibro AIK FIK                     31:59
7 32         Mikael Johansson      MAIF                                  32:47
8 28         Jonas Wallerman       SOK Träff                           34:16
9 44         Klas Adolfsson          SOK Knallen                      35:31
37 M 50
1 34         Wolfgang Malik         MAIF                                    28:17
2 40         Thomas Pettersson     IFK Skövde                        31:32
4 41         Torbjörn Andersson   Billinge xtrail sportsclub     31:42
5 33         Christer Svantesson   AXA Sports Club               31:51
38 M 55
1 36         Leif Bergström           IFK Skövde                         29:00
2 43         Mats Tolfsson            SOK Knallen                       40:33
40 K motion
1 38         Sofia Hellgren            Undenäs                              35:15
4 km
42 M 85
1 163        Ingemar Johanesson  Tibro AIK FIK                  1:00:08

Uppdaterad: 17 MAR 2019 19:18 Skribent: Göran Linnarsson
Epost: This is a mailto link

 Daloc säkra dörrar

 

 

 

 

 

ica

 

 

vanerlineloga

 

 

hovaror

 

 

 loggaweb

 IMG_0002

Gullspångs kommun som sponsor

 

html hit räknare
Free Web Counter

Postadress:
SOK Unden - Friidrott
Linnarsson, Mariestadsvägen 21
54832 Hova

Kontakt:
Tel: 050630992
E-post: This is a mailto link

Se all info