Hoppa till sidans innehåll

Resultat Undenästerrängen 2019


Resultat för UNDENÄSTERRÄNGEN 2019-04-27

Plats__Startnr__Namn__Klubb__Tid

 01 F 9

 1 - 23, Elsa Palm, Vara, 00:05:53

 2 - 22, Alma Palm, Vara, 00:05:55

02 P 9

 1 - 69, Oskar Järehed, SOK Träff, 00:05:06

 2 - 65, Mattias af Ekenstam, Vimmerby, 00:05:16

 3 - 67, Karl Axelsson, Tibro AIK FIK, 00:07:01

 03 F 11

 1 - 170, Ida Carlsson, Lidköpings IS, 00:08:51

 2 - 169, Sara Carlsson, Lidköpings IS, 00:10:46

 3 - 182, Maja Zetterblad, Lidköping, 00:12:53

 04 P 11

 1 - 183, Rasmus af Ekenstam, Vimmerby, 00:08:18

 2 - 171, Gustav Jonsson, Lidköpings , 00:12:42

 06 P 13

 1 - 187, Calle Järehed, SOK Träff, 00:08:18

 14 KS

 1 - 37, Sandra Andersson, IF Hagen FIK, 00:16:32

 15 K 35

 1 - 46, Alexandra Palm, Lidköpings IS, 00:17:37

 2 - 188, Åsa Järhed, SOK Träff, 00:18:50

 16 K 40

 1 - 47, Helena Carlsson, Lidköpings IS, 00:21:22

 17 K 45

 1 - 48, Julia Hagberg, Ryda Sk, 00:18:59

 2 - 49, Katarina Vikberg, MAIF, 00:25:09

18 K 50

 1 - 50, Ann-Charlotte Johansson, Lidköpings IS, 00:21:09

19 K 55

 1 - 51, Elisabeth Kihlström, IFK Skövde, 00:32:23

 21 K 65

 1 - 52, Lobov Pospeshina, IFK Skövde, 00:17:01

 2 - 53, Britt Hellmark, Lidköpings IS, 00:32:27

25 M 60

 1 - 55, Göran Linnarsson, SOK Unden, 00:26:34

26 M 65

 1 - 56, Sven Inge Jansson, MAIF, 00:18:45

 2 - 902, Martin Grudemo, SOK Unden, 00:37:14

27 M 70

 1 - 58, Sven Gunnar Holmen, MAIF, 00:18:33

 2 - 57, Bosse Johansson, MAIF, 00:25:28

 3 - 59, Lennart Johansson, MAIF, 00:28:11

 28 M 75

 1 - 61, Leif Johansson, IFK Skövde, 00:33:28

 2 - 60, Göran Wahlström, SOK Unden, 00:34:15

 29 M 80

 1 - 62, Stig Eriksson, IFK Skövde, 00:26:37

 2 - 68, Lennart Hjalmarsson, Lidköpings IS, 00:27:41

 3 - 901, Göte Ivarsson, IFK Skövde, 00:37:14

 31 M motion

 1 - 64, Jan Ove Lämgren, Lesjöfors Jogging, 00:18:32

 2 - 70, Tomas Ljungström, Sjötorp, 00:21:20

 3 - 66, Jan Mossberg, IFK Kristinehamn, 00:24:28

 34 MS

 1 - 184, Tobias Kjellström, IF Hagen FIK, 00:29:20

35 M 35

 1 - 172, Patrik Rieckman, MAIF, 00:30:23

 37 M 45

 1 - 186, Rickard Westergren, IK Wilske, 00:27:31

 2 - 173, Ulf Larsson, SOK Träff, 00:32:33

 3 - 189, Jerker Tegeman, Vedums AIS, 00:33:03

 4 - 176, Mikael Johansson, MAIF, 00:35:33

 5 - 175, Mathias Axelsson, Tibro AIK FIK, 00:36:04

 6 - 177, Tommy Karlsson, SOK Unden, 00:36:24

 7 - 174, Jonas Wallerman, SOK Träff, 00:37:54

38 M 50

 1 - 178, Michel Matheussen, Trollhättans FIK, 00:33:53

 39 M 55

 1 - 179, Jörgen Lindwall, Team Ultrasweden LK, 00:31:44

 2 - 180, Christer Svantesson, AXA Sports Club, 00:34:48

 3 - 181, Ingemar Jonsson, OK Klyftamo, 00:40:35

 41 K Motion

 1 - 185, Sofia Hellgren, Undenäs byalag, 00:35:14

 



 

 

 

 

 

 

 Daloc säkra dörrar

 

 

 

 

 

ica

 

 

vanerlineloga

 

 

hovaror

 

 

 loggaweb

 IMG_0002

Gullspångs kommun som sponsor

 

html hit räknare
Free Web Counter

Postadress:
SOK Unden - Friidrott
Linnarsson, Mariestadsvägen 21
54832 Hova

Kontakt:
Tel: 050630992
E-post: This is a mailto link

Se all info